Vzduchový podvozok na motorke? Aj to je možné…

on
Categories: Vzduchový podvozok

Zníženie podvozku motoriek, hlavne chopprov ako sú Harley-Davidson v USA nie je ničím novým. Dobre vieme, že žiadny Harley nie je rovnaký, sú to motorky, ktoré si proste majitelia odjakživa upravovali podľa svojho gusta.

Riešenia na znižovanie podvozku v minulosti však znamenali celkom výrazný zásah do systému pruženia. Niektoré metódy znižovania podvozku vyžadovali odpílenie časti pružiny. Iní jedinci nemali problém vziať vzduchové vankúše z Chevroletu a namontovať ich na Harley.

Spoločnosť Strutmasters predstavila svoju súpravu vzduchového odpruženia motocykla EZ Rider, jedná sa o vzduchové odpruženie vyrobené špeciálne pre motocykle Harley-Davidson.

Vzduchový podvozok pre váš Harley-Davidson

Ľudia, ktorí si kúpia motocykel Harley-Davidson, očakávajú od svojho stroja kvalitu a výkon. Zníženie krásnej motorky, ako je Softail alebo Dyna Glide, s nejakým polovičatým na kolene robeným riešením robí z tohto biku tuzingovú amatérčinu.

Preto je tu Strutmasters. Experti zo Severnej Karolíny z USA sú od roku 1999 špičkovým hráčom v oblasti náhradných podvozkov pre motocykle.

Ich nový set odstraňuje potrebu rezania strún alebo iných nezmyselných a často nebezpečných zásahov do pruženia, alebo používať staré súčiastky z áut. Namiesto toho si môžete kúpiť set podvozku navrhnutého špeciálne pre vašu motorku.

To nielenže znamená, že takýto podvozk správne pracuje, ale tiež to znamená, že sa ľahko inštaluje.

Výhody vzduchového odpruženia EZ Rider pre motorky

Možno to na Slovensku nie je až také bežné, ale v Amerikae je mnoho ľudí ktorí jednoducho milujú vzhľad zníženého motocykla. Dyna Glide alebo V-Rod ktorý sa skoro kĺže po ceste, určite vzbudzuje veľkú pozornosť.

Táto súprava vám umožní zložiť bicykel, kedykoľvek budete chcieť. Na rozdiel od väčšiny ostatných produktov na trhu vám to tiež umožňuje zvýšiť ich úroveň v prípade potreby.

Tieto prémiové sety vám umožňujú nastavenie svetlej výšky motorky stlačením jediného tlačidla.

Kratší jazdci si zamilujú schopnosť znížiť bike, aby si uľahčili nasadenie alebo jednoducho zlepšili stabilitu keď zastavia na križovatke. Vyšší jazdci budú tiež milovať možnosť získať o niečo väčší priestor pre nohy.

Výška však nie je jediná vec, ktorú vám umožňuje nastavenie EZ Rider Air Suspension. Majitelia Harley-Davidson budú môcť upraviť tuhosť svojho sedadla.

To znamená, že môžete kedykoľvek pridať ďalšiu podporu pre cestujúcich. Môžete tiež upraviť tuhosť podvozku tak, aby čo najviac vyhovovala meniacim sa podmienkam vozovky.

Za necelých 600 dolárov je to neuveriteľné množstvo variability a funkcií, ktoré môžete pridať k svojmu motocyklu Harley-Davidson.